سهم اشتغال زایی در صنعت گردشگری پاسخ گوی فارغ التحصیلان نیازمند به بازار کار است.

محمدصالح جوکار در نشست کارگروه مشورتی گردشگری نماینده مردم یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری نمایندگان مجلس از مشورت نخبگان جامعه در قانون‌گذاری اظهار داشت: همه باید در مباحث مختلف از جمله قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای قانون و دیگر حوزه‌ها مشورت‌پذیر باشند.

وی تصریح کرد: شرایط کار نباید به گونه‌ای پیش برود که نماینده‌ای بخواهد به خودی خود در تمام حوزه‌ها ورود پیدا کند و بدون داشتن نظارت تخصصی حرف‌هایی بزند که شاید هیچ نتیجه ای هم نداشته باشد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهره‌گیری از نظرات نخبگان و متخصصین در زمینه‌های مختلف اهمیت بسیار بالایی دارد و ما در پیشبرد مسائل مختلف از جمله ملی و استانی قطعا موفق‌تر عمل می‌کنیم.

جوکار بیان کرد : یکی از دلایل این که در میدان عمل ببینیم قوانینی در مجلس تصویب می‌شود ولی به مرحله تحقق و عملیاتی شدن نمی‌رسد، این است که نماینده از موضوعات مختلفی که در جامعه وجود دارد اطلاع پیدا نمی‌کند، این ضعف می‌تواند با مشورت‌ها برطرف شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به ظرفیت‌های گردشگری استان یزد و کشور اشاره کرد و گفت: صنعت گردشگری به خودی خود می تواند مزایایی برای ما داشته باشد و علاوه بر آن مزیت ساز هم باشد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید