پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

 شورای عالی انقلاب فرهنگی در کنار وزارت میراث وگردشگری در سند گردشگری

ولی تیموری معاون گردشگری کشور گفت: از نگاه  هم‌افزایی شورایعالی انقلاب فرهنگی برای پربار ساختن و اثر گذار کردن سند گردشگری در حوزه فرهنگی استقبال خواهیم کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشست با محمود حاجیلویی معاون خط مشی‌گذاری و هماهنگی اجرایی ستاد فرهنگ شورایعالی انقلاب فرهنگی و اعضای این بخش که با هدف بازخوانی سند راهبردی توسعه گردشگری و نیز بررسی مفاد فرهنگی سند یاد شده در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ گفت: با توجه به تکلیف قانونی و جهت‌گیری تعیین شده در ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه به منظور تدوین سند توسعه گردشگری، اقدام جهت تحقق آن گامی در راستای ایفای نقش دستگاه‌های اجرایی در بخش گردشگری به شمار می‌آید. ما از نگاه هم‌افزایی شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز برای پربار ساختن و اثر گذار کردن این سند در حوزه فرهنگی استقبال خواهیم کرد.

همچنین در این نشست محمود حاجیلویی معاون خط مشی‌گذاری و هماهنگی اجرای ستاد فرهنگ شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز با تشریح نقشه مهندسی فرهنگی و ستاد تشکیل یافته برای این منظور در خصوص سیاست‌های فرهنگی گردشگری، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را با تاکید بر مزیت‌ها و ارزش افزوده فرهنگی در صنعت گردشگری مطرح کرد.

وی بر اینکه در اسناد فرادست فرهنگی، موضوعات باید فراتر از اقدامات یک قوه دیده شوند،تاکید نمود و به لزوم مشارکت همه کنشگران در درون حاکمیت ملی اشاره کرد و گفت: ارتقای مباحث فرهنگی در سند راهبردی به متولی‌گری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انجام خواهد پذیرفت و بدین ترتیب از تعدد اسناد نیز جلوگیری خواهد شد.

——

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار