شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴

هتل های رم توریستها را با بیماران کووید جایگزین کردند

رم ، ایتالیا شنبه ۱۴ نوامبر ۲۰۲۰
در هتل شرایتون پارکو مدیچی رم کارمندان هتل ماسک زده و پشت صفحه حفاظتی در پذیرش قرار میگیرند.

لابی مجلل هتل به طور معمول مملو از توریستها و مسافران تجاری است ولی حالا کادر پزشکی در لباس های محافظ خوشامدگویی میکنند به بیماران از بیمارستان هایی که درگیر موج کرونا ویروس ایتالیا هستند.

این هتل، یکی از بیش از ۱۵ هتلی است که خانه ای برای بیماران کووید در رم شده است. این هتلها در مجموع ۸۰۰ تخت خواب فراهم کردند که نیمی از آنها اکنون اشغال شده اند.

به گفته دکتر سیمون اسمت ، مدیر یکی از مراکز درمانی محلی رم” در چند روز گذشته با کمبود تخت های پزشکی مواجه شدیم که باعث راه بندان آمبولانس ها در ورودی اورژانس بیمارستانها شده.”

هتل شرایتون پارکو مدیچی در جنوب رم ۱۶۹ تخت برای بیماران فراهم کرده که ۴۹ اتاق آن برای بیمارانیست که نیازمند اکسیژن هستند.

این هتل میتواند خانه ای باشد برای بیماران بدون علامت که نیارمند مکانی برای قرنطینه هستند، بیماران در دوره نقاهت و افرادی از بیمارستان ها که در شایط حاد نیستند ولی هنوز نیاز به مراقبت دارند. ایتالیا نخستین کشور اروپا که اوایل سال توسط کرونا آسیب دید با ۳۰۰۰۰ ابتلا و بیش از ۶۰۰ مرگ و میر بوده است که در چهارشنبه گذشته گزارش شد دارای موج افزایشی مبتلایان در چندهفته اخیر بوده است.

باوجود تقلای مراکز بهداشتی و هتلهایی که به دلیل کمبود توریست خالی مانده اند، فرانچسکو بوچی وزیر کسب و کارهای محلی گفت دولت ۱۵۰۰۰ تخت برای استفاده بیماران کووید ۱۹تدارک دیده است.

همه مناطق ازین تختها استفاده نمیکنند ولی وی قول داده است در هفته جاری این شبکه را گسترش دهد تا فشار بر روی بخش اورژانس و جامعه پزشکی کاهش یابد.

کریستینا پرستار ۲۳ ساله پس از انکه علائم خفیف بیماری را از خود نشان داد در شرایتون بستری شد. او با پدر و مادرش زندگی میکرد و میترسید که آنها رانیز آلوده کند. او میگوید : ما دوبار در روز معاینه میشویم کادر پزشکی ۲۴ ساعته در اینجا حضور دارند. تمامی اتاق ها به خوبی تجهیز شده و دارای مخازن اکسیژن هستند چرا که درچند روز اول برای تنفس مشکل داشتم. روزها به کندی میگذرند. من وقت خود را با تماسای تلوزیون و مطالعه پر میکنم.

اوربن مدیر هتل آنتونلا گرگوریو گاردن ۵۰ اتاق برای بیماران بدون علامت کووید ۱۹ که نیازمند قرنطینه هستند فراهم‌کرده است. شرایطی که خود او در موج اول کرونا در ایتالیا به آن دچار شد.

هر اتاق ۳۰ یورو در روز هزینه دارد که توسط مقامات محلی پرداخت میشود. کمکهای پزشکی در دسترس است اگرچه کارمندان هتل با بیماران ارتباط ندارند ولی به جای آن بر وظایف اجرایی تمرکز میکنند.

میگوید: ما درحال ارائه خدمات در هتل خود هستیم و همزمان قادریم برخی هزینه ها را پرداخت کرده و شغل ها را حفظ کنیم.ش

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار