یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در ایران جهانگرد می درخشند

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: ساخت مجموعه مستند «ایرانگرد» از چند جاذبه گردشگری در استان آغاز شد.

مهدی جمال روز یکشنبه به رسانه ها گفت : عوامل مستند «ایرانگرد» با حضور جواد قارایی تهیه کننده و کارگردان این برنامه برای تصویربرداری از جاذبه‌های گردشگری به استان سمنان سفر کرده‌اند.

وی گفت: در این مستند، جاذبه‌های بکر و طبیعی استان از جمله منطقه اوپرت، تلخاب، تپه‌های مریخی، کویر مناطق مختلف استان، جنگل‌ها، غارهای نمکی، و مناطق حفاظت شده، تصویربرداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها، نوروز ۱۴۰۰ از شبکه یک سیما پخش می‌شود، افزود: تولید و پخش این برنامه مستند در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان سمنان بسیار موثر است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از بهترین راه‌های معرفی استان سمنان استفاده از پخش فیلم در شبکه‌های مهم داخلی و بین المللی است، بیان کرد: یکی از برنامه‌های اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‌های گردشگری استان در سطح ملی است.

همچنین افزود : مستند ایرانگرد نگاهی متفاوت در معرفی طبیعت بکر دارد و برای نخستین بار است که استان سمنان میزبان این گروه حرفه‌ای است.

گردشگری یکی از محورهای توسعه استان سمنان و شعار تبدیل استان از معبر به مقصد گردشگران یکی از راهبردهای این هدفگذاری در افزایش اقامت مسافران عبوری است.

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار