خبرگزاری فارس:
سیر صعودی درخواست برای فروش و یا تغییر کاربری هتل‌ها

حمزه‌زاده رئیس جامعه هتل‌داران کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره وضعیت هتل‌های کشور به دلیل شرایط کرونا، اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل مشکلات اقتصادی و شیوع کرونا، برخی از هتل داران و مالکان هتل‌ها درخواست فروش یا تغییر کاربری هتل‌ها را داشته‌اند و علاقه‌‌مند هستند حوزه فعالیت خود را تغییر دهند که میزان این درخواست افزایش یافته است.

وی افزود: ‌بیشترین درخواست تغییر کاربری برای تبدیل هتل‌ها به واحدهای مسکونی و اداری بوده است که وزیر گردشگری تا کنون با هیچ موردی در این زمینه موافقت نکرده است.

در ادامه بیان داشت: هر چند که هتل‌ها مالک خصوصی دارند ولی تغییر کاربری آنها طبق مصوبات باید حتماً با تأیید وزیر گردشگری انجام گیرد.

حمزه‌زاده درباره مطالبات هتل‌داران از دولت گفت: تا کنون تنها حمایت‌های انجام گرفته در زمینه ارائه بسته‌های حمایتی بوده ولی بخش اعظم مطالبات همچنان بدون پاسخ مانده است که به سرانجام رسیدن درخواست‌ها و مطالبات جامعه هتل‌داران در حال حاضر از ید و اختیار وزیر گردشگری خارج است و دولت باید آن را اجرایی سازد که ما در حال حاضر امید چندانی به این مسأله نداریم.

همچنین گفت:‌ معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ هتل‌ها و یا امهال بیمه سهم کارفرما تا پایان کرونا برای کارکنان از مطالبات اصلی جامعه هتل‌داران است که ما به تحقق آنها توسط دولت چندان خوش‌بین نیستیم.

حمزه زاده افزود: اکثر هتل‌ها در حال حاضر ورشکسته هستند و حتی  توانایی تأمین هزینه‌های آب و برق خود را ندارند و به غیر از هتل‌های کیش سایر هتل‌ها ضریب اشغال آنها ۱۰ تا ۲۰ درصد است و وقتی ضریب اشغال کمتر از ۴۰ درصد باشد به طور کلی برای هتل درآمد چندانی نیست و رو به ورشکستگی پیش می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید