یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

موزه شهرستان بوکان در زمینه تعمیرات و مرمت پیشرفت قابل توجهی داشته است.

موزه شهرستان بوکان در زمینه تعمیرات و مرمت پیشرفت قابل توجهی داشته است.

به گزارش خبر هتل به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، معاون میراث فرهنگی این اداره اظهار کرد: موزه مفاخر با هدف آشنایی بیشتر با شخصیت های شهرستان بوکان پیشرفت قابل توجهی بخصوص در انجام تعمیرات و مرمت داشته است.

حسن سپهرفرگفت: در شهرستان بوکان کلنگ ساخت موزه باستان شناسی در ایام دهه فجر سال ۹۷ بر زمین زده شده و هم اکنون موزه مفاخر در حال تکمیل مراحل نهایی و انجام مرمت های ساختمانی برای گردآوری اشیا و تجهیرات می باشد.

وی تصریح کرد: این طرح براساس توافق اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوکان و شهرداری این شهرستان تهیه و تدوین شده و مراحل اجرایی آن نیز در حال آغاز است.

این مقام مسئول ادامه داد: مساحت این ملک بالغ بر ۲۸۰ مترمربع بوده و در سال ۹۴ توسط شهرداری جهت تغییر کاربری از مسکونی به موزه خریداری شده و اشیا مورد نیاز موزه نیز از طریق فراخوان شهرداری خریدآوری یا گردآوری خواهد شد.

سپهرفر تاکید کرد: این موزه  برای حفاظت از آثار مفاخر بوکان نویسندگان، هنرمندان این شهرستان با هدف فرابخشی در تعامل فی مابین این اداره کل با اشخاص حقیقی و حقوقی در ایجاد موزه ها برای آشنایی بیشتر با این شخصیت ها فراهم شده است.

گفتنی است؛ بوکان یکی از شهرهای آذربایجان غربی بوده که بزرگترین شهر جنوبی این استان است.

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار