یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

ده شرکت برتر جهانی در زمینه هتلداری

ده شرکت برتر جهانی در زمینه هتلداری

هتل اینترکانتیننتال (Intercontinental Hotel Group):
از سال ۲۰۰۴ تاکنون، گروه هتل اینترکانتیننتال رده نخست بزرگترین گروه هتلداری جهان را از آن خود کرده است. شرکتی با بیش از ۶۰۰ هزار اتاق هتل در سراسر جهان.

در نیمه دوم سال ۲۰۰۸،‌ ۲۵ هزار اتاق به اتاق‌ هتل‌های این گروه افزوده شد و با افزایش ۲۵۰ هزار اتاق تا چند سال آینده، می‌توان با اطمینان اظهار داشت که این گروه هتل همچنان در رده برترین‌های این صنعت باقی خواهد ماند.

رشد هتل‌های اینترکانتینتال در سال‌های اخیر به دلیل توسعه مسافر خانه‌ها و هتل‌ بوتیک‌های این مجموعه در اروپا بوده است. این روند بارشدی ۹/۵ درصدی این گروه را به یکی از گروه‌های پیشرو هتلداری جهان بدل کرد.

 

گروه هتلداری ویندهام (Wyndham Hotel Group):
گروه هتلداری ویندهام دومین موسسه هتلداری جهان است. این هتل که در کشور آمریکا قرار دارد به طور سالیانه در افزایش تعداد اتاق‌های خود رشدی ۷/۷ درصدی را دارا است. یکی دیگر از دلایل رشد این شرکت هتلداری خرید دو شعبه از گروه هتلداری هیات است که نزدیک به ۴۰۰ هتل را به دارایی‌های این مؤسسه افزوده است.

 

موسسه هتلداری بین‌المللی ماریوت (Marriot International):
این شرکت علاوه بر رشدی ۷/۴ درصدی با طرح‌های جدید توسعه شمار هتل‌های خود را به ۸۰۰ شعبه با ۱۲۵ هزار اتاق افزایش داده و سومین رتبه بزرگترین گروه هتلداران جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن سرمایه‌گذاری درمناطق مختلف و توسعه شعبه‌های متنوع در سراسر جهان نیز دلایلی روشن بر جهانی شدن این گروه هتلداری است.

 

هتل هیلتون (Hilton Hotels):
هتل هیلتون چهارمین هتل برتر جهان است. رشد این هتل‌ها که در سال ۲۰۰۸ با افزوده شدن ۳۰۰۰ هتل دیگر به آن در حال گسترش است. این گروه را به یکی از قویترین شرکت‌های هتلداری آمریکا تبدیل کرده است. علاوه بر شرکت پایه که در آمریکا به فعالیت می‌پردازد،‌ تسریع هتل سازی شعبات بین‌المللی آن همچون دابل‌تری، تفرجگاه‌های هوم وود،‌هتل‌ باغ هیلتون، هتل ‌هامپتون و چندین شعبه دیگر، افزایش و گسترش جهانی را نصیب این گروه هتلداری کرده‌اند.

 

گروه هتلداری آکور (Accor Group):
گروه هتل داری آکور با ۵۰۰ هزار اتاق هتل و رشد سالیانه ۷/۳ درصدی رتبه پنجم این فهرست را به خود اختصاص داده است. این گروه به تازگی با افتتاح هشتصدمین شعبه آیبیس (Ibis) خود در شانگهای چین، گستره فعالیت‌های خود را به شرق آسیا نیز کشاند. گفتنی است گروه هتلداری آکور با سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلفی همچون حضور در مسابقات فرمول یک و هتل‌های اتاپ (Etap) جایگاه مناسبی در بخش اقتصادی جهان به دست آورد. طرح توسعه این گروه همچنان ادامه داشته و در آینده‌ای نزدیک ۱۰۵ هزار اتاق جدید به آن اضافه خواهد شد.

 

گروه هتلداری انتخاب (Choice Hotels):
با نسبت رشد جهانی ۵/۴ درصدی در افزایش تعداد اتاق هتل‌های تحت تملک، این گروه باز هم موفق به تغییر رتبه خود و جدا شدن از رده ششم فهرست برترین گروه هتل‌های جهان نشد.
با این وجود، شعبه پیشرو آن در منطقه کامبریا با ساخت ۱۲ هتل فعال و در اختیار گرفتن ۶۱ منطقه تفریحی همچنان به رشد سریع خود ادامه می‌دهد. به منظور کسب بازاری بهتر در میان گروه‌های هتلداری جهان این مؤسسه با تغییر خدمات خود همچون ایجاد دو شعبه بیشتر، خدمات کاملتر و ارائه بسته‌های اقامتی بهتر، سعی در حفظ خود در میان سایر شرکت‌های هتلداری می‌کند.

 

گروه‌ هتلداری بست وسترن (Best Western):
این گروه که در اروپا، مخصوصاً فرانسه توسعه یافته، به رغم کاهش یک درصدی در توسعه جهانی خود، همچنان خود را به عنوان یکی از شرکت‌های برتر هتل‌سازی جهان حفظ کرده است. این شرکت با تأسیس اولین هتل پنج ستاره خود در شهر پراگ چک در سال ۲۰۰۸، جایگاهی تازه در میان هتلداران مرفه اروپا به دست آورد. این شرکت امیدوار است با تأسیس شعباتی در چین و دبی همچنان به روند صعودی و ارتقاء خود در سطح برترین شرکت‌های هتلداری جهان ادامه دهد.

 

هتل‌ و تفرجگاه‌های استاروود (Starwood Hotels & Resorts):
مؤسسه هتلداری استاروود با در اختیار گرفتن و احیاء ۷۰% درصد از هتل‌های مجموعه هتلداری شرایتون که در حال حاضر در آغاز تعطیلی قرار دارد تا حدودی مانع از توقف کامل آن شده است. امروزه به رغم تعطیلی ۲۰هتل و به حدنصاب نرسیدن معیارهای جهانی، این مؤسسه با راه‌اندازی ۱۰ هتل، موفق به کسب رتبه هشتم برترین‌های این صنعت شده است.

 

منبع : آینده گردشگری

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار