دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

سفر آخر هفته برای تهرانی ها | بهترین مقاصد برای گشت و گذاری کوتاه

 خبر هتل :آخر هفته ها به خصوص در فصل تابستان، موقعیت مناسبی است تا به یک سفر یک روزه یا دو روزه برویم. به همین خاطر باید مقصدهایی را که می توان یک یا دو روزه به آن ها سفر کرد را از قبل بدانید. ایران کشوری است که جاذبه ها و مکان های دیدنی بسیاری دارد، به همین خاطر در هر نقطه از این کشور سکونت داشته باشید، مقصدی را پیدا خواهید کرد که در عرض یک یا دو روز به آن سفر کنید. در مطلب سفر آخر هفته برای تهرانی ها برخی از جاهای دیدنی را به جهت سفر یک روزه برای تهرانی ها و همچنین سفر دو روزه برای تهرانی ها معرفی کرده ایم، پس اگر به دنبال چنین مکان هایی هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

مازیچال

یکی از مناطق خوش آب و هوا در شمال کشور که گردشگران بسیاری به خصوص تهرانی ها را جذب خود کرده، کلاردشت است. در نزدیکی کلاردشت، ییلاقی به ناممازیچال وجود دارد که طبیعت فوق العاده زیباتری را به همراه دارد. در مازیچال امکانات شهری کم و محدودی وجود دارند و فرصت مناسبی است تا از شلوغی های شهر دور باشید و زمانی را به استراحت بپردازید. مازیچال ۱۷ کیلومتر تا کلاردشت فاصله دارد و در واقع برای دسترسی به آن باید وارد جاده کلاردشت- عباس آباد شوید. بعد از گذشت ۲ کیلومتر به روستایی به نام طویدره می رسید که از جاده خاکی این روستا تا مازیچال ۱۷ کیلومتر راه است. روستایی ها و دامداران این منطقه، اواخر شهریور به مازیچال کوچ می کنند. مازیچال از جمله مقاصد به حهت سفر یک روزه برای تهرانی ها به حساب می آید. مازیچال را اگر به دو کلمه مازو و چال تقسیم کنیم، به زبان محلی به معنای بلوط و دره ای که بلوط در آن رشد می کند، هست.مازیچال

روستای هریجان

یکی دیگر از مناطق زیبا در شمال کشور، روستای هریجان است. در این روستا، آبشاری به همین نام شما را جذب خود می کند. سفر به روستای هریجان را می توان در رده سفر آخر هفته برای تهرانی ها قرار داد. بعد از رد کردن روستای سیاه بیشه در جاده کناره دریا، وارد جاده فرعی پشت رستوران جعفر میردار سلطانی شوید و در ادامه به روستایی به نام میردار سلطانی می رسید. بعد از این روستا با ۱۵ دقیقه پیاده روی آبشار هریجان را پیدا می کنید.

جنگل راش

یکی از گزینه های مناسب به جهت سفر آخر هفته برای تهرانی ها، جنگل های راش است. سفر به این جنگل و در میان انبوهی از درختان بلند قامت راش، تجربه ای بسیار متفاوت خواهد بود. در واقع این جنگل بخشی از استان مازندران و در نزدیکی شهر ساری است و در جوار روستای سنگده قرار دارد. از پایتخت تا این روستا ۳ ساعت و نیم فاصله بوده و قسمت هایی از این مسیر به صورت جنگلی و کوهستانی است که به جذابیت آن می افزاید. از روستای سنگده تا جنگل راش مسیر کوتاه و خاکی وجود دارد. آرامش این جنگل به همراه صدای پرنده ها و هوای تمیز، روز بسیار خوبی را برای شما رقم می زند. در نزدیکی جنگل راش، جنگل ارفع ده، دریاچه شورمست و سایت ستاره نگری آلاشت وجود دارد که اگر وقت داشته باشید می توانید از یکی از این جاذبه ها در سفر یک روزه برای تهرانی ها دیدن کنید.

کال جنی

در اطراف روستایی در نزدیکی طبس، دره بسیار زیبایی به نام کال جنی را می توان پیدا کرد. این دره دارای دیوارهای بسیار مرتفع و شیبداری بوده که برای رسیدن به کف دره باید حرفه ای باشید و با این منطقه شناخت کامل داشته باشید. از نام این دره مشخص است که در گذشته مردم معتقد بودند این دره ترسناک محل زندگی جن ها بود. در دامنه های این دره، تونل ها و حفاری هایی را می بینیم که طبق تحقیقات انجام شده، احتمالا متعلق به زمان ساسانیان هستند. برای آنکه به این حفره ها دسترسی پیدا کنید، باید راه بسیار سختی را طی کنید. در این دره ها خانه هایی برای سکونت زرتشتیان به نام خانه گبرها دیده می شوند. اگر این دره را ادامه دهید، به آبشارهای کوچکی به نام شلن می رسید. کال جنی مکان بسیار مناسبی به جهت سفر دو روزه برای تهرانی ها است. همانطور که گفتیم این دره در نزدیکی طبس و در فاصله ۳۵ کیلومتری آن قرار دارد، برای دسترسی به آن باید وارد جاده طبس- بشرویه شوید و در دو راهی استخر شاعر، وارد جاده خاکی شوید، بعد از گذشت ۵ کیلومتر به دره کال جنی می رسید.

 

نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار