• در نیویورک، گاوها را بغل کنید- مزرعه اسب‌های کوهستان (Mountain Horse Farm)

اگر به سراغ این مزرعه، واقع در نِیپلزِ نیویورک رفتید، فکر نکنید کار زیادی برای انجام دادن دارید. یک بستر ۱۳۳۰۰۰ متر مربعی، به همراه صبحانه و دیدن پناهگاه اسب‌ها؛ جایی که شاید سر و کار چندانی با وای فای و تلفن نداشته باشد، اما در زمینه بازی با حیوانات، حسابی فعال است و سر مهمانان را گرم می‌کند. می‌توانید در تور کلینیک اسب‌ها شرکت کنید، تا از متخصصانِ امر، چیزهای زیادی را درباره برقراری ارتباط با این مخلوقات زیبا یاد بگیرید، گزینه دیگری هم دارید: اینکه وقت خودتان را با گاوهای نجات یافته مزرعه، وقتی که خواب هستند، بگذرانید. بغل کردن گاوها، اثرات درمانی بسیاری دارد و خیلی آرامش بخش است؛ یک فعالیت جذاب در این اقامتگاه روستایی، که حقیقتا شبیه به یک دوره، برای دفع سموم دیجیتالی از بدن، عمل می‌کند.

 

  • با همراهی توله سگ‌های بامزه، یوگا کنید- هتل لوگانِ فیلادلفیا، (The Logan Hotel)

شاید دیدن صورت بامزه این توله‌ها، آن هم به صورت برعکس، در زمانی که در حالت‌های مختلف یوگا هستید، ایده‌آل‌ترین گزینه نباشد، اما قطعا می‌تواند حواس شما را از درد احتمالی که در عضلات دارید، پرت کند. تنها با ۲۵ دلار، می‌توانید در یک کلاس یک ساعته شرکت کنید؛ جایی که بنگاه حیوانات بی سرپرست موریس، مجموعه‌ای از توله سگ‌ها را در اختیار دارد که در کنار شما یوگا می‌کنند (می‌توانید این توله‌ها را به سرپرستی بگیرید). هدایت کلاس‌ها، به عهده مجموعه یوگا است، که هم برای استفاده مهمانان هتل‌ها و هم سایر علاقه‌مندان، بیش از ۹۰ نقطه دیگر را هم به این فعالیت اختصاص داده است.

 

  • در مزارع آبیِ فلوریدا، با گاوهای دریایی شنا کنید- کریستال ریوِر (Crystal River)

هیچ پدیده‌ای هشدار دهنده‌تر و در عین حال، تحسین برانگیزتر از این نیست؛ که در سطح آب‌های یک رودخانه زیرآبی بروید و به آرامی شنا کنید، سپس احساس کنید که کف رودخانه حرکت می‌کند، و بعد بفهمید که درست بالای یک گاو دریاییِ ۳۶۰ کیلویی شنا می‌کرده‌اید. اما این لذت عجیب، با یکی از دوره‌هایی که در کریستال ریور برگزار می‌شود به سادگی قابل دستیابی است، چون اینجا، بهترین مکانِ آمریکا برای شنا با این موجودات است. در مزارع آبِ کریستال ریور، که استانی بزرگ و قدیمی در سواحل غربی ایالت فلوریداست، می‌توانید راهتان را به سمت مجموعه ورزش‌های ساحلی کریستال ریور کج کنید و یک صبح زیبا را در جوار این موجودات غول پیکر، اما مهربان و آرام بگذرانید. فقط سعی کنید در برابر وسوسه سوار شدن بر آنها مقاومت کنید: چون این کار خلاف مقررات است.

 

  • در تایلند، با فیل‌ها بازی کنید – کمپ و ریزورت فیل‌های مثلث طلایی آنان‌تارا (Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort)

فیل سواری، یکی از مواجهه‌های غیر قابل پیش بینی با حیوانات است که بعضی جاها، فرصت تجربه آن را در اختیار شما قرار می‌دهند، چرا که بعضی از این جاها، در زمینه رفتار و رسیدگی به حیوانات، از شهرت چندان خوبی برخوردار نیستند. اما این موضوع، درباره کمپ مثلث طلاییِ آنان‌تارا صدق نمی‌کند، چرا که این مجموعه، ۲۰ فیل را از محیط‌های غیر استاندارد قبلی، نجات داده‌ و با بنیاد فیل‌های آسیایی همکاری می‌کند تا مطمئن شود که از این فیل‌ها به خوبی مراقبت می‌شود. مهمانان آنان‌تارا، می‌توانند بین این موجودات عظیم و زیبا بچرخند و به خصوص وقتی که در حال آب تنی هستند یا میان برگ‌ها و گیاهان استوایی چرت می‌زنند، با آنها معاشرت کنند. فیل سواری ممنوع است، اما مهم، همین ارتباط نزدیک شما با فیل‌هاست، که حتما حال شما را بهتر خواهد کرد.

 

  • در کاستاریکا، جوجه‌ها را بغل کنید و به آنها غذا بدهید- اسپا و کلبه‌های ال سیلِنسیو (El Silencio Lodge and Spa)

بومی‌های ال سیلنسیو معتقدند که شما باید بدانید که شام و ناهارتان از همین حیوانات تامین می‌شود. و کسی چه می داند، شاید همین موضوع، بتواند شما را به یک گیاهخوار تبدیل کند. به هر حال، این مجموعه طبیعی و لوکس، در ارتفاعات جنگل‌های ابر کاستاریکا، این فرصت را به شما می‌دهد که هر روز صبح، برای کار و کمک در مزرعه بیدار شوید، به ماهی‌های قزل آلای رودخانه غذا بدهید و با مرغ و جوجه‌های آزاد مزرعه بازی کنید. در حین غذا دادن، می‌توانید آنها را بغل هم بکنید، شاید بر سفارش غذای روزانه‌تان اثر بگذارد، شاید هم نه. اگر می‌شد، قزل آلا را هم بغل کنیم که دیگر حرف نداشت.

 

  • در باربادوس، با لاک پشت‌های دریایی شنا کنید- کلاب کُلونی (Colony Club)

زیرآبی رفتن با لاک پشت‌های دریایی کار سختی نیست. اما کلاب کلونی، واقع در ساحل معروف “غروب”، در باربادوس، گزینه متفاوت‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد: سفری یک روزه به رستورانی خلوت و دنج؛ جایی که علاوه بر غذا خوردن، می‌توانید یک ورزش دیوانه وار را هم تجربه کنید. این کلاب، یک بار در هفته، یک برنامه شنای لاک پشتی را راه اندازی می‌کند که در طول این برنامه می‌توانید مسافت موجود برای رسیدن به رستوران را روی تخته شنا حرکت کنید، ناهار را در کنار ساحل بخورید و بعد، تنی به آب بزنید و با لاک پشت‌های پشت‌چرمی و منقاردار شنا کنید؛ گونه‌هایی که پیش از این، در معرض انقراض بوده‌اند. وقتی با تخته شنا، آنقدری که باید به آنها نزدیک شدید، باید برگردید و آنها را تعقیب نکنید. در نهایت هم خسته و کوفته، از ورزش سنگینی که کرده‌اید، به ساحل برگردید و به سایر برنامه‌هایتان برسید.

 

  • در پالم اسپرینگز، سرپرستی یک حیوان را بپذیرید- ریزورت و اسپای وستین میشن هیلز گلف (Westin Mission Hills Golf Resort & Spa)

بازی کردن با حیوانات در تعطیلات، بسیار سرگرم کننده و جالب است، اما گاهی وقت‌ها این احساس را به شما می‌دهد که کاش می‌توانستید یکی از این موجودات دوست داشتنی را با خودتان به خانه ببرید. خب مجموعه Westin Mission Hills، در پالم اسپرینگز، گونه‌ای از رابطه و مواجهه با حیوانات را در اختیار شما می‌گذارد که اثر این دیدار سال‌ها بر ذهن شما باقی خواهد ماند، به خصوص با توجه به موجودات زیبایی که در لابی هتل آنها را می‌بینید؛ حیواناتی که همه آنها را می‌شود به سرپرستی گرفت. این برنامه که برای بهبود روابط با حیوانات طرح ریزی شده، از زمان تاسیس، برای بیش از ۱۰۰ سگ، سرپرست پیدا کرده و ضمنا به داوطلبان، در زمینه نگهداری از حیوان خانگی و لوازم مورد نیاز، کمک می‌کند.

 

  • در گواتمالا، به میمون‌های عنکبوتی صبحانه بدهید- هتل لای لاگوناس بوتیک (Las Lagunas Boutique Hotel)

شاید در فیلم‌ها دیده باشید که افراد، به شکل اتفاقی به صبحانه خوری هتل بر می‌گردند و می‌بینند که سالن، توسط میمون‌ها کن فیکون شده، پس بدانید که میمون‌ها برای شریک شدن در صبحانه آدم‌ها، از کسی اجازه نمی‌گیرند و ضمنا منتظر دعوت کسی هم نمی‌مانند. در هتل لاس لاگوناس، تجربه‌ای خالی از خستگی و بی حوصلگی را از سر خواهید گذراند؛ هتلی که با مساحت ۲/۱ کیلومتر مربع، در یک بستر طبیعی با انواع گونه‌های گیاهی و جانوری واقع شده است. این هتل، تورهای روزانه قایق‌سواری به جزیره میمون‌ها را برای مهمانانش در نظر گرفته است؛ جایی که می‌توانید میمون‌های بازیگوش در جنگل را تماشا کنید، به آنها غذا بدهید، البته نه صبحانه خودتان را. در راه، شاید میمون مارگاریتا را هم ملاقات کنید؛ معروف‌ترین ساکن جزیره، که ممکن است، به شکل ناگهانی از روی یک درخت به داخل قایق شما بپرد، در عکس‌های شما قرار بگیرد، کمی خوراکی از دست شما چنگ بزند و فرار کند.

 

  • در پِرو، با آلپاکاها وقت بگذرانید- مَریوت ال کُنونتو کوسو (JW Marriot El Convento Cusco)

یک صومعه که به هتل تبدیل شده و می‌توان گفت که یکی از باحال‌ترین تجربه‌های هتلیِ ممکن را در اختیار مهمانانش قرار می‌دهد؛ تجربه‌ای که با یک سفر کوتاه به آوانا کانچا، به یاد ماندنی‌تر هم خواهد شد. در این مزرعه که از انواع لاما، آلپاکا و ویکونا (گونه‌هایی از شترهای بومیِ منطقه آمریکای جنوبی) پر شده، یک بعد از ظهر زیبا را خواهید گذراند و وقتتان را با غذا دادن و رسیدگی با آنها و کلا تعامل و معاشرت با ساکنان مزرعه خواهید گذراند. بعد از اینکه به این دوستان چهارپا، علف حسابی و خوشمزه‌ای دادید، می‌توانید به تماشای نمایشی از رقص‌های محلی بنشینید. به محض اینکه به هتل برگردید، وقت ملاقات با پانچیتاست؛ یک بچه آلپاکای مو فرفری، که هر روز به هوای خوردن سیب، به محوطه هتل سر می‌زند.

 

  • در کنتاکی، با اسب‌های برنده مسابقات بین المللی معاشرت کنید- هتل لگزینگتون (The Sire Hotel Lexington)

معمولا خیلی رایج نیست که هتل‌ها، شانس دیدن قهرمانان حرفه‌ای مسابقات در استراحت گاه خودشان را در اختیار شما بگذارند. اما اینجا، در پایتخت اسب دنیا، هتل لگزینگتون، میزبان شما برای سفر به پارک اسب‌های کنتاکی خواهد بود. هتلی که در مزرعه بزرگی به مساحت ۸/۴ کیلومتر مربع، واقع شده و جایی است که اسب‌های مسابقات قهرمانی، روزهایشان را به چریدن و چهار نعل دویدن و معاشرت با بازدیدکنندگان می‌گذرانند. از جمله قابل توجه‌ترین ساکنان این مزرعه، دو اسب قهرمان و برنده مسابقاتِ Triple Crown، به نام‌های فرعون و جاستیفای هستند. اگر فرزندانتان بعد از دیدن این اسب‌ها، اصرار کردند که سوار اسب بشوند، در جریان باشید که مزرعه، یک برنامه سوارکاریِ جوانان دارد و در طول آن، بچه‌های تازه‌کار، اصول اولیه سواری را یاد می‌گیرند.

 

  • در باهاماس، با فلامینگوهای واقعی، عکس بگیرید- گرند حیات باها مار (Grand Hyatt Baha Mar)

در نگاه اول به نظر می‌رسد که فلامینگوها، دکوری هستند، پس اگر می‌خواهید که نه تنها شخصا آنها را ببینید، بلکه با آنها ورزش کنید، به گرند حیات باها مار، در نزدیکی ناسائو بروید. در اینجا می‌توانید درست در کنار دسته‌ای از فلامینگوها، به نام‌های باها، ایندی، لوکا و لیندِن، در کلاس‌های یوگای هتل شرکت کنید، شاید هم با دیدن آنها ترغیب بشوید که مثل آنها یک پایتان را بالا بگیرید.

منبع: matadornetwork.com