چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴

رقابت جدی اقامتگاه های دولتی و هتل ها

در سال ۹۷ میزان حضور گردشگران خارجی در کشور با رشد چشمگیر به ۷.۸ میلیون نفر رسیده که این رقم در سال ۹۶ – ۴.۷ میلیون نفر بوده است.

رقابت  جدی اقامتگاه های دولتی و هتل ها

 

 

در سال ۹۷ میزان حضور گردشگران خارجی در کشور با رشد چشمگیر به ۷.۸ میلیون نفر رسیده که این رقم در سال ۹۶ – ۴.۷ میلیون نفر بوده است.

 

 خبر هتل :معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ساخت اقامتگاه های دولتی را ممنوع دانست و گفت: اقامتگاه های دولتی به رقبای هتل ها تبدیل شده اند.

علی اصغر مونسان در هشتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مازندران و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در رامسر افزود: ایجاد اقامتگاه توسط دستگاه های دولتی تحت هر عنوانی خلاف است و در چند روز گذشته مکاتبه ای هم با معاون اول رئیس جمهور برای ورود دستگاه های نظارتی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اعتقاد رئیس جمهور مبنی بر اینکه اقامتگاه های دولتی به عنوان سرمایه قفل شده، ادامه داد: ادامه این روند خلاف، تهدیدی برای گردشگری محسوب می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: این آمار اوج گردشگری خارجی در کشور محسوب می شود ضمن اینکه سفرهای داخلی هم به نسبت زیادی رو به رشد است.

مونسان با بیان اینکه ۱۹۰۰ پروژه در سطح کشور در حال احداث است، گفت: خوشبختانه تعداد موافقت اصولی صادره شده در حوزه گردشگری نشان دهنده رونق این بخش هست.

وی همچنین با بیان اینکه با اعتبارات یک سازمان کوچک امکان رسیدگی به تمام امور گردشگری نیست، گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار گردشگری باید از همه ظرفیت های بخش خصوصی بهره برداری کرد، چرا که یک سازمان به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفق باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به تامین زیرساخت هایی نطیر هتل را نقطه امید گردشگری پرحجم در مقایسه با گردشگری انفرادی دانست و افزود در دولت تدبیر و امید ۶ هتل در مازندران در حال ساخت است که یک هتل به زودی به بهره برداری می رسد.

مونسان تاکید کرد: مدیران مازندران باید با همکاری دستگاه ها به اهداف گردشگری برسند و مهمتر از همه باید از ظرفیت های گردشگری در مازندران به صورت تورهای گردشگری پر حجم بهره برداری کرد.

وی با اشاره به تفاهم نامه با وزارت نیرو افزود: با دستور رئیس جمهور تفاهم نامه ای با وزارت نیرو برای بهره گیری از فصای منابع آبی، سدها و آب بندان ها منتعقد شده که بتوانیم با استفاده از این ظرفیت ها در جهت گسترش گردشگری گام برداریم.

مونسان با بیان اینکه سازمان با ارتقای خانه مسافرها موافق نیست، گفت: باید از ادامه پدیده خانه مسافرها مقابله کرد، چرا که باید مسافران و گردشگران را به اقامتگاه های رسمی سوق داد.

وی در ارتباط با باغ ۳۳ هکتاری شهرستان رامسر هم گفت: براساس طرحی که از قبل آماده شده از همین فردا امکان بهره برداری از فصای باغ برای عوامل اجرایی شهرستان وجود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین با اشاره به ارتقای فرودگاه رامسر گفت: ارتقای این فرودگاه نقش مهمی در توسعه گردشگری غرب مازندران دارد و حمل و نقل هوایی در این منطقه باید در اولویت شهرستان رامسر باشد.

مونسان همچنین در خصوص تامین زیرساخت های جنگل دالخانی و نیز قلعه مارکو گفت: به زودی اقدامات لازم برای رفع موانع پیش روی این بخش و بهره مندی از این ظرفیت گردشگری رامسر برداشته می شود.

منبع: ایرنا

نظرات کاربران :

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

آخرین اخبار