یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲

مدیران تاسیسات گردشگری موظف به گذراندن دوره آموزشی شدند

 مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از الزامی شدن آموزش دوره های آموزشی همچون زبان انگلیسی، پیشگیری از حوادث و محیط زیست شدند.

مدیران تاسیسات گردشگری موظف به گذراندن دوره آموزشی شدند

 مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از الزامی شدن آموزش دوره های آموزشی همچون زبان انگلیسی، پیشگیری از حوادث و محیط زیست شدند.

 به گزارش خبر هتل به نقل از ایرنا ،بر اساس اعلام روز شنبه از اداره کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، زاهد شفیعی با بیان این خبر گفت: دوره مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص برای مدیریت انواع مختلف تاسیسات گردشگری و به‌عنوان یکی از شرایط لازم برای دریافت کارت مدیریت، بر اساس دستورالعمل اجرایی صدور و تمدید کارت مدیران تاسیسات گردشگری، طراحی شده است.

وی با بیان اینکه مخاطبان این دوره، متقاضیان دریافت کارت مدیریت برای انواع تاسیسات گردشگری و همچنین تمامی علاقه‌مندان به آشنایی با این حوزه هستند، افزود: از این پس گذراندن دوره مورد نظر برای متقاضیان حضور در دوره‌های مدیریت تخصصی تاسیسات گردشگری الزامی است.

شفیعی ادامه داد: مجری دوره آموزشی کوتاه‌مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری موسسات آموزشی گردشگری هستند که مجوز برگزاری این دوره را از سازمان میراث‌فرهنگی اخذ کرده‌اند.

وی  همچنین در تشریح جزئیات دوره مذکور گفت: مجموع مدت دوره آموزشی کوتاه‌مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری ۱۸۴ ساعت، شامل ۱۲۸ ساعت آموزش نظری و ۵۶ ساعت آموزش عملی است.

مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری خاطرنشان کرد: ضروری است حداقل ۳۰ ساعت از آموزش‌های عملی دوره با همکاری تشکل‌های حرفه‌ای مربوطه در محل تأسیسات گردشگری در حال بهره‌برداری برگزار شود، از ۳۰ ساعت آموزش عملی، برگزاری حداقل یک جلسه در مراکز سرگرمی تفریحی، یک جلسه در واحدهای اقامتی و یک جلسه در واحدهای پذیرایی الزامی است.

شفیعی اعتبار گواهینامه این دوره را از تاریخ صدور به مدت پنج سال اعلام کرد و تاکید کرد:ضروری است فراگیران پس از اتمام این مدت، در دوره بازآموزی مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری شرکت کنند.

آشنایی با انواع تأسیسات گردشگری، شناخت صنعت گردشگری، مدیریت و سرپرستی در تأسیسات گردشگری، آشنایی با اصول و ابزارهای بازاریابی و تبلیغات، آشنایی مقدماتی با زبان انگلیسی در گردشگری، ایمنی، بهداشت و پیشگیری از حوادث، مهارت‌های فردی و ارتباطی، قوانین، مقررات و ضوابط تأسیسات گردشگری، آشنایی با طراحی داخلی و تجهیزات تأسیسات گردشگری، مدیریت کیفیت و رضایت مشتریان، گردشگری پایدار و توجهات زیست محیطی و نیز آشنایی با مفاهیم کسب و کارهای مکمل در تأسیسات گردشگری، برخی از دروس دوره آموزشی کوتاه‌مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری است.

برچسب ها:,
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار